korki i syfony

Wybierając aranżację do swojej nowej, wymarzonej łazienki, jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór umywalki. Rzuca się w oczy od razu po wejściu do pomieszczenia i jeżeli nie jest właściwie dopasowana, to może nie zaburzać jego kompozycje. Oprócz sfery wizualnej i ogólnego wyglądu umywalka musi dobrze spełniać swoje zadania, czyli być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego bardzo ważny jest wybór właściwego kranu oraz to, żeby korek do umywalki i syfon pasowały do zestawu.

Nowoczesne korki do umywalki

W niektórych sytuacjach, na przykład podczas zmywania naczyń czy prania ręcznego, musimy zamknąć odpływ wody. W tym celu używamy korka do umywalki. Jeszcze kilka lat miał on postać okrągłego krążka wykonanego z gumy, który wkładano w miejsce spływu wody. Jest to jednak urządzenie staromodne i aktualnie montuje się je głównie w stylowych łazienkach retro.

Zdecydowanie popularniejsze są korki automatyczne. Współpracują one z zestawem odpływowym, dzięki czemu są w pełni intuicyjne. Nowoczesne urządzenia mają zawór, który należy umieścić w otworze odpływowym, a na zewnątrz widzimy jedynie dekoracyjne elementy. Zamykamy i otwieramy zawór poprzez przyciśnięcie korka.

Syfon do umywalki

Kolejnym bardzo ważnym elementem zabudowy łazienki jest syfon umywalkowy. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie przepływu zużytej wody i odprowadzenie jej do kanalizacji. Ten element jest często niedoceniany i dokonujemy jego zakupu bez uprzedniego namysłu. Jednak tylko syfon do umywalki nablatowej dobrej jakości odwdzięczy nam się bezproblemową pracą przez wiele lat.

Często kupujemy go razem z umywalką. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ale pamiętajmy, że producenci w celu zmniejszenia kosztów mogą dodawać słabo wykonane elementy. Tym samym pewnego dnia może nas zaskoczyć przykry zapach wydobywający się spod umywalki. Wybierając go samodzielnie, także spośród produktów z naszej oferty, zakupisz sprzęt, który będzie się lepiej prezentował, będzie trwalszy, a także podniesie standard pomieszczenia sanitarnego.

Gdzie kupić akcesoria do łazienki?

Warto wiedzieć, że oszczędzanie na jakości elementów nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Potencjalna oszczędność może w łatwy sposób narazić Cię na duże koszty związane z przebudową całej instalacji. Z tego powodu należy kupować urządzenia sprawdzonej jakości z dobrych sklepów z wyposażeniem łazienki.

Jednym z nich jest Lamco. Nasz sklep znalazł uznanie w oczach klientów, którzy wystawiają mu bardzo dobre opinie. Jasne jest, że dla wielu osób bardzo ważnym aspektem decydującym o zakupie jest cena. U nas jest ona konkurencyjna i dokładamy wszelkich starań, żeby każdy klient po zakupach był zadowolony.