prostokątne

Wanny prostokątne mimo upływu lat nie tracą na popularności. Zapewniają bardzo wygodną kąpiel oraz wzbogacają wnętrze każdej łazienki. Nie musisz się martwić, czy wanna zmieści się do Twojego pomieszczenia. W naszym sklepie ofertujemy wanny w różnych rozmiarach, dzięki czemu pasować będą zarówno do dużych łazienek, jak i tych mniejszych. Jest to bardzo ważne, abyś wykorzystał optymalnie każdy centymetr kwadratowy dostępnego w niej miejsca, a także czuł się swobodnie. Przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni będzie można wyposażyć łazienkę m.in. w dodatkowe dekoracje. W opiniach konsumentów często pojawia się informacja o bezproblemowej aranżacji.

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania

Rodzaje wanien prostokątnych

Jeśli Twoim celem jest zakup wanny, która będzie służyć Ci latami, przed zakupem musisz podjąć decyzje o tym, z jakiego materiału powinna być zbudowana.

Ze względu na rodzaj materiału wyróżniamy:

  • – Wanny metalowe – ich zaletą jest bardzo łatwe czyszczenie. Główną wadą tego rodzaju wanny jest to, że woda szybciej stygnie oraz głośniej obija się o wannę, gdy ją napełniamy.
  • – Wanny akrylowe – są bardzo lekkie i wytrzymałe, a ich cena sprawia, że sprawdzą się nawet przy budżetowych projektach łazienek. Woda napuszczona do wanny dłużej trzyma temperaturę. Jedyną ich wadą jest to, że łatwo może dojść do ich porysowania.
  • – Wanny z tworzywa – są bardzo podobne do wanien akrylowych, ale są bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania.
  • – Wanny żeliwne – coraz rzadziej spotykane wanny. Coraz większa ilość producentów wycofuje je z produkcji z powodu małej opłacalności. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością.

Wanny prostokątne – najważniejsze zalety

Wanna prostokątna to model klasyczny i niezwykle elegancki. Jeśli cenisz symetrię i niezwykłą harmonię, to będzie to idealna propozycja dla Ciebie. Szczególną popularnością cieszy się wanna prostokątna z obudową, która uwydatnia jej wygląd. Wannę prostokątną możesz wykończyć różnorodnymi materiałami. W tradycyjnych łazienkach najlepiej będzie się prezentowała osłonięta płytkami ceramicznymi. W pomieszczeniu surowym zwykle zdobi się ją marmurem lub betonem. Jeśli lubisz skandynawski styl, możesz śmiało zabudować wannę prostokątną drewnem lub materiałem drewnopodobnym. Nie zapomnij tylko o zabezpieczeniu go przed wilgocią.

Wymiary wanien prostokątnych są dostosowane do użytkownika. Nie musisz więc do małej łazienki kupować prysznica, gdyż wanny są dostępne również w małych rozmiarach. Zabudowa wanny prostokątnej nie jest trudna i nie powinna sprawić Ci problemów. Możesz ją zamontować przy samej ścianie na środku lub w rogu łazienki. W dużych łazienkach wanna prostokątna o dużych rozmiarach może pomieścić dwie osoby lub zostać przerobiona na wolnostojącą.