Niezmiennie od kilku lat Polacy coraz bardziej doceniają atuty minimalistycznego wystroju wnętrz. Zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”. Zaczynamy pozbywać się z domów nadmiaru przedmiotów i zbędnej sztukaterii, które wyłącznie zagracają naszą przestrzeń. Rezygnacja ze zbytku nie oznacza jednak życia w skrajnej ascezie. Wręcz przeciwnie – oczyszczając w ten sposób przestrzeń, nadajemy minimalistycznej łazience unikatowy, elegancki i nowoczesny wygląd. Odciążamy ją, co optycznie powiększa wnętrze. Na tym jednak nie koniec zalet.

We wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym uwagę przywiązuje się przede wszystkim do jakości, a nie ilości. Zbyt duża ilość ozdobników spowoduje przerost formy nad treścią. Ważna na pierwszy rzut oka oszczędność w środkach jest jednak niezwykle pozorna. Dzięki temu styl ten sprawdzi się zarówno w trakcie urządzania sypialni, kuchni, jak i wszędzie tam, gdzie zależy nam na zachowaniu eleganckiego spokoju. Jednak to w przypadku łazienek minimalizm robi szczególnie niezwykłe wrażenie.

Mimo swojej prostoty nowoczesna minimalistyczna łazienka stała się synonimem awangardy i luksusu. Przede wszystkim cieszy się dużą funkcjonalnością i harmonią, jaką wprowadza w nasze życie. Staje się oazą spokoju, w której można odetchnąć po długim dniu. Wystarczy spojrzeć na minimalistyczne wanny z serii MAYA, które sprawią, że poczujesz się jak w salonie SPA. W wystroju takiego wnętrza nie należy przesadzać z ilością kolorów. Dlatego strzałem w dziesiątkę będzie wybór mebli o jednolitym kolorze. Jeżeli jednak zależy Ci na jeszcze lepszym efekcie – warto zwrócić uwagę na szafki wykonane w kolorze szarości i imitacji dębu.

Minimalistyczny styl wystroju wnętrz można interpretować na wiele sposobów. Można go wykorzystać nawet w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu. Posiadasz małą łazienkę i zależy Ci na tym, by ją optycznie powiększyć? Nie zastanawiaj się! Minimalistyczna łazienka wyglądać będzie zwłaszcza korzystnie z prysznicem AKSI BLACK PLUS, z dużym, przesuwnym szkłem. Urządzając łazienkę, warto również rozejrzeć się za:

  • kabiną prysznicową typu walk-in – np. ze ścianką VIDOQ;
  • wolnostojącą wanną – w odcieniu białym lub eleganckiej czerni. Idealnym uzupełnieniem wnętrza są owalne wanny z serii COMFORT 2 lub EMMA – o zarysie prostopadłościanu;
  • umywalki – wiszące lub nablatowe, proste w formie. Inspiracją mogą być m.in. produkty z serii RIMA, CORI i ORIDO;
  • meble łazienkowe – w klasycznej wersji, bez wystających uchwytów, zarówno w formie słupka, jak i wiszące;

Urządzasz łazienkę i szukasz pomysłów? Nasz sklep internetowy szeroki asortyment, który zdobył uznanie klientów na całym świecie. Oferujemy wysokiej jakości produkty, których opinie idą w parze z atrakcyjną ceną.