syfony wannowe

Nieustannie staramy się aranżować wnętrza według własnego pomysłu, ciągle coś dokupując, przestawiając czy remontując, aby nasz dom wyglądał jak najlepiej. Jednym z pomieszczeń, w którym chcemy się czuć dobrze, jest pokój kąpielowy, gdzie zarówno kobiety, jak i mężczyźni dbają o swój wygląd zewnętrzny. Jednak łazienka to nie tylko piękna wanna czy umywalka. Aby wszystko mogło spełniać swoje zadania, ważne jest to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka, a mianowicie cały system kanalizacyjny. Jego dobór powinien dobrze przemyślany!

Armatura łazienkowa – rodzaje syfonów

Podczas instalacji armatury łazienkowej na pewno potrzebny Ci będzie syfon do wanny. Pozwala on odpłynąć zużytej wodzie do kanalizacji, zabezpieczając równocześnie Twoją łazienkę przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów. Wiele z nich jest produkowanych z bardzo trwałych tworzyw sztucznych, które są odporne na korozję oraz działanie kosmetyków czy detergentów. Kupując syfon wannowy, pamiętaj, żeby wybierać tylko te wysokiej jakości. Sprawi to, że Twoja łazienka nie będzie przyczyną zalania innego pokoju lub sąsiadów mieszkających piętro niżej. Dodatkowo wiele wanien jest zabudowanych, więc sprawdzenie co się dzieje pod nią wymaga, dużego wysiłku, bałaganu, a niekiedy nawet niepotrzebnych kosztów. Dzięki wykorzystywaniu nowych pomysłów producentów syfonów, Twoja kąpiel nabierze zupełnie nowego charakteru.

Jaki syfon do wanny wybrać?

Jednym z godnych polecenia jest syfon wannowy klik klak, wykonany z bardzo mocnych tworzyw sztucznych. Wyposażony został w specjalny korek klik-klak, który pozwoli Ci i Twoim bliskim na jeszcze bardziej komfortową kąpiel. Jego dodatkową zaletą jest posiadanie specjalnego, metalowego kosza czyszczącego. Korek umożliwia zablokowanie lub odblokowanie przepływu wody za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu nie będzie trzeba mocować się z tradycyjnym korkiem, który pod wpływem temperatury wody zasysa się w otworze odpływowym.

Warto również spojrzeć na syfon wannowy automatyczny. Do jego produkcji używa się także mocne tworzywa sztuczne, które odporne są na działanie detergentów używanych do pielęgnacji łazienki. Poprzez zamontowany specjalny system możesz otworzyć lub zamknąć odpływ za pomocą pokrętła umieszczonego ponad taflą wody. Pozwoli to spuścić wodę po kąpieli bez zanurzania ręki. Cały mechanizm ukryty jest pod wanną, więc nie musisz martwić się o idealny wygląd swojej łazienki. Równie dobrze schowane jest pokrętło służące do sterowania systemem, ponieważ jest nim pokrywka zasłaniająca opływ, który chroni Twoją łazienkę przed przelaniem wody w wannie.