Jeszcze niedawno bidet w łazience mógł kojarzyć nam się z hotelem. Jednak ostatnimi czasy przyrząd ten można spotkać w wielu domach prywatnych. Dla przykładu we Włoszech bidet posiada około 95% gospodarstw domowych. Jest to spowodowane wysokimi temperaturami panującymi w tym kraju, a co za tym idzie, potrzebą częstszego odświeżenia tych części ciała, które narażone są na przegrzanie oraz podrażnienia. Oczywiście w naszym klimacie, szczególnie w okresach letnich, potrzeba szybkiego odświeżenia również jest na porządku dziennym. Z tego powodu warto pomyśleć o zakupie i montażu bidetu w łazience.

Ogólnie rzecz ujmując bidet w łazience służy do szybkiego podmywania miejsc intymnych po skończonym korzystaniu z toalety. Jego wielką zaletą jest to, że do danej czynności nie trzeba rozbierać się całkowicie. Tak więc korzystanie z niego jest niezwykle proste i bardzo łatwo wchodzi w codzienny nawyk.

Również montaż nie jest trudny, ponieważ instaluje się go w łazience podobnie jak umywalkę. Jedynie co trzeba zrobić, to doprowadzić wodę i wykuć odpływ. Z tego powodu świetnym pomysłem jest zaplanowanie instalacji bidetu przed wyposażania łazienki, podczas jej projektowania czy remontu.

Najważniejsze jest, aby miejsce, które odwiedzamy każdego dnia, było funkcjonalne. W tym z całą pewnością pomoże Ci bidet w łazience. Istnieją dwa rodzaje bidetów – wiszące i stojące. Oczywiście jaki zostanie zakupiony w sklepie, będzie zależało jedynie od Twoich upodobań lub możliwości technicznych w mieszkaniu.

Wbrew pozorom cena bidetu na sklepowych półkach nie jest wcale bardzo wysoka. Tak na prawdę możesz go zakupić już za około 300 zł. Z tego powodu cena nie jest przeszkodą w jego posiadaniu. Jedyną przeszkodą może być po prostu brak miejsca w łazience.

Oczywiście opinie dotyczące WC z bidetem są ważne, ponieważ mogą dodatkowo przekonać do zakupu. Wiele osób potwierdza, że bidet znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Jest polecany szczególnie młodszym dzieciom oraz osobom starszym, które powinny zadbać o higienę miejsc intymnych ze względu na bardziej wrażliwą skórę oraz pewne ograniczenia ruchowe. Dodatkowo bidet w łazience może służyć jako nisko położona umywalka, w której można odświeżyć nogi czy nawet umyć mniejsze zwierzę domowe. Ponadto wiele opinii potwierdza, że bidet w WC pomaga podczas robienia porządków. Dlaczego? Ponieważ łatwo w nim napełnić wiadro wodą, którego nie trzeba wysoko podnosić, a co za tym idzie, pozwala oszczędzić kręgosłup.